Як допомогти дитині, коли ріжуть зуби?

ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ

Прорізування зубів - важливий період у житті маленької людини.

Прорізування зубів - важливий період у житті маленької людини. Та ще й відбувається при цьому двічі! Спочатку на першому році життя дитини прорізуються тимчасові, або "молочні", а починаючи з 5-6го року прорізуються постійні зуби. Чому ж не з'явлються одразу постійні зуби, щоб полегшити життя і дітям і батькам?  Прорізування тимчасових зубів вказує на те,що організм дитини готовий до поступового переходу  на більш тверду їжу. Молочні зубки  та їх навантаження більш твердою їжею також відіграють важливу роль у формуванні  і розвитку лицьового черепа,  рості щелеп, а значить і достатності місця для постійних зубів та формування правильного прикусу.

Строки прорізування молочних і тимчасових зубів в залежності від індивідуальних особливостей і спадковості можуть значно варіюватися, при цьому відхилення в той чи інший бік в межах 6 місяців являються фізіологічною нормою. Але все ж, якщо до року у дитини не з'явитися жодного молочного зуба, варто звернутися до стоматолога і провести рентгенологічне обстеження за допомогою радіовізіографа - він значно зменшує променеве навантаження.

Наскільки легко йде процес прорізування тимчасових зубів залежить від багатьох факторів: від того,як протікала вагітність у мами, чи були токсикози,  інфекційні захворювання в період вагітності, якість питної води,неправильне і неповноцінне харчування негативно впливають,  також прийом ліків, шкідливі звички, вік та стан здоров'я обох батьків, перенесені дитиною захворювання у перший місяць життя.

При прорізуванні зубів важливі послідовність і парність прорізування . Зазвичай першими, починаючи з 5-6 місяця життя, починають рости нижні центральні різці, далі, ближче до 7-9 місяців - верхні центральні різці, потім  верхні бокові різці, нижні бокові, далі верхні і нижні ікла. Ближче до 1,5 річного віку прорізуються молочні моляри - бокові зубки. В цей період полегшити дискомфорт дитині допоможуть іграшки-прорізувачі, і важливо щоб вони були чисті і з безпечних матеріалів. Їх також можна додатково охолоджувати.  Зняти вередливість і неспокій в цей період і також полегшити процес прорізування допоможуть гомеопатичні засоби ( Дентокід, Кіндінорм, Хамомілла, тощо), рослинні краплі Дантінорм Бебі. З обережністю треба відноситися до знеболюючих гелів - вони можуть спричинити аллергічні реакції у малюка, та й сам ефект знеболення швидко проходить. Варто більше в цей період спілкуватися з дитиною, відволікати її всілякими іграми, активностями та прогулянками. Важливо дотримуватися режиму дня.

Підвищення слиновиділення та виділення з носа, субфебрильна температура тіла ( 37,0-37,5), розлад травлення можуть бути побічними симптомами при прорізуванні,  але все ж варто консультуватися з педіатром,  щоб не пропустити серйознішого захворювання. І звичайно важливо, особливо в цей період, дотримуватися правил гігієни, щоб додатково не інфікувалася подразнена слизова ясен у дитини. Важливо, щоб те що "тягне" дитина до рота було хоч і не стерильне,  але чисте і не токсичне ,і не подразнювало термічно та механічно слизову оболонку рота.

У віці 5,5-6 років починається зміна тимчасових зубів на постійні. Цьому передує поява проміжків ( трем) між молочними зубами - це важливий момент, адже постійні зуби більші за розмірами від молочних, тому щелепи дитини мають вирости, що й зумовлює появу проміжків. При їх відсутності варто звернутися до ортодонта,  адже у такому випадку може не вистачити місця для постійних зубів і вони будуть рости аномально ( нерівно, або навіть поза межами зубного ряду), а це в свою чергу призведе до порушень прикусу і захворюваннь самих зубів та ясен.

В період змінного прикусу батькам вже простіше спілкуватися з дитиною та пояснювати, що і чому відбувається, та чого дитині варто уникати, щоб не зашкодити, нагадувати про правила гігієни та догляд за зубами. А консультація у стоматолога допоможе в цьому))

Похожие статьи

Профілактика захворювань зубів і порожнини рота

Хвороби зубів і порожнини рота - одні з найпоширеніших й ті, що дуже турбують. Особливо тоді, коли їм практично не приділяється увага, поки вони не заставлять людину " лізти на стінку".

Що таке іригатор?

Іригатор - це пристрій, за допомогою якого можна ретельно очистити зуби і видалити м'який зубний наліт із важкодоступних місць ротової порожнини.

Чому так важливо стежити за станом зубів і ротової порожнини під час вагітності?

Вагітність - це чудовий   період у житті кожної жінки, під час якого організм зазнає безліч найрізноманітніших змін.

ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ

Спасибо за оставленную заявку! Мы Вам обязательно перезвоним