Вініри-мікропротези у вигляді тонких пластинок, які встановлюються на зовнішню сторону зубів

Вініри-мікропротези у вигляді тонких пластинок, які встановлюються на зовнішню сторону зубів. В результаті можна замаскувати невеликі естетичні недоліки посмішки - відколи, тріщини, плями, зробити зуби білосніжними, усунути нерівності ряду, зазори.

Вініри ставлять тільки на здорові зуби. Перше, що повинен зробити пацієнт, - це пройти обстеження у стоматолога, вилікувати карієс і позбутися від проблем з яснами. Якщо на зубах залишилися глибокі пломби, які планується залишити і після приклеювання вінірів, композитний матеріал слід замінити. На свіжу пломбу матеріал ляже краще.На депульповані зуби більше підходить коронка тому що вони швидко руйнуються.

У клініках найчастіше зустрічаються дві послуги: установка вініра на 1-2зуба, що припускає одиничне виправлення дефекту, і установка вінірів на всі зуби, що передбачає фіксацію накладок в зоні посмішки, тобто на 6 або 8 передніх верхніх і нижніх зубах. Оптимальна кількість одиниць визначає лікар залежно від індивідуальних особливостей.

Вініри не вирівнюють зуби, але приховують слабкі викривлення, тому показані при невеликих порушеннях положення зубів.Це кращий спосіб корекції посмішки, в тому числі і вікових змін зубів. Сучасні накладки легко витримують температурні перепади, не забарвлюються від вживання чаю, кави та напоїв з барвниками, не мутніють.

Переваги вінірів

• вініри виготовляються з урахуванням всіх анатомічних особливостей зуба, тому відрізнити якісний мікропротез від справжніх зубів практично неможливо;

• добре витримують жувальне навантаження передніх зубів, які не забарвлюються харчовими пігментами і не страждають від перепаду температур;

• приховують естетичні недоліки посмішки.

Серед найбільш частіших причин застосування вінірів можна виділити:

• некрасиву форму зубів;

• наявність помітних пломб на передніх зубах, відколів і тріщин;

• широкі зазори між зубами;

• порушений колір емалі, який не піддається хімічному відбілюванню;

• стертість емалі або демінералізація після носіння брекетів;

• неправильний прикус (незначні відхилення)

В основі класифікації вінірів лежить матеріал, з якого вони виготовлені. Найбільш якісними більшість стоматологів визнає керамічні вініри на зуби.

 Альтернативний варіант - це вініри з композиту - пломбувального матеріалу. Вони дешевші, проте підходять не для всіх випадків. Накладки з композитного матеріалу виготовляються або шляхом пошарового нанесення композиту відразу на зуб пацієнта, або в зуботехнічній лабораторії. Ціна таких вінірів буде нижче, проте матеріал не володіє гладкістю, блиском і міцністю, швидко стає пористим і вбирає барвники з їжі і напоїв. Прослужать такі мікропротези близько трьох-п'яти років.

Керамічні вініри

Найбільш популярний варіант. Накладки виробляють в зуботехнічній лабораторії шляхом пресування і випалу стеклокерамической маси, після обробки виходить тонка, але дуже міцна пластинка, зовнішній вигляд якої практично ідентичний натуральному зубу.

• Вона найбільш естетична, оскільки володіє природною прозорістю - точно такій же, як натуральна зубна емаль.Зубной технік додає матеріалу відтінок, близький до кольору сусідніх натуральних зубів, тому ніхто не здогадається, що ви носите вініри.

• При цьому кераміка, а особливо склокераміка E.max, досить міцна: реставрація на передніх зубах прослужить багато років.

Слід пам'ятати, що установка вінірів не обходиться без обточування зубів - зняття невеликого шару тканини, щоб накладка краще трималася на поверхні і не здавалася опуклою. Процедура проходить безболісно і не шкодить зубам, оскільки вініри захищають обточену поверхню від карієсу і агресивного зовнішнього середовища.

Етапи установки вінірів

 Правильна установка вінірів проходить в 4 етапи.

1. Перед тим як провести естетичну реставрацію вінірами, необхідно пройти огляд у стоматолога-ортопеда. Він визначить, яку кількість накладок вам потрібно поставити, перевірить правильність прикусу, виключить протипоказання, при необхідності направить вас на лікування карієсу і інших стоматологічних захворювань.

2. Слідуючий етап підготовка: лікар акуратно знімає верхній шар емалі приблизно на 0,4-0,6 міліметра, щоб компенсувати товщину протеза. Це не боляче і небезпечно, адже за справу береться професіонал.

3. Після того як зуби підготовлені, ортопед знімає зліпки і передає їх зубному техніку для виготовлення вінірів. На роботу йде всього кілька днів, і на цей період вам запропонують тимчасові конструкції.

4. Заключний етап - примірка і установка мікропротезів. Керамічні вініри на зуби кріпляться за допомогою спеціального клейового складу до ретельно висушеної поверхні.

Однак в деяких випадках зубні накладки встановлювати не можна. Причина - в низькій ефективності або небезпеки для здоров'я пацієнта. До числа протипоказань відносяться:

• сильно виражений неправильний прикус;

• відсутність жувальних зубів;

• звичка скреготати зубами (бруксизм)

Установку вінірів не роблять при наявності вираженого карієсу або захворювань ясен. Якщо в зубному ряду сильно зруйнований тільки один зуб, на нього можна встановити коронку, а інщі зуби покрити вінірами. Головне тут - підібрати вініри і коронки з одного матеріалу, щоб зуби виглядали однаково.

Мікропротези не встановлюються на все життя, через деякий час їх доведеться міняти, проте дотримання правил догляду допоможе продовжити термін служби конструкцій. Довговічність вінірів неодноразово ставала предметом для наукових експериментів. Численні дослідження підтверджували, що 86% вінірів, встановлених без перекриття ріжучого краю, здатні прекрасно зберігати форму і через 7 років. При перекритті ріжучого краю показник «виживання» ще вище - 96%.

Одне з показових досліджень було проведено в 2007 році. Вчені та стоматологи оцінювали керамічні вініри у 300 пацієнтів через 5 років після установки, через 12 і через 15. Експеримент показав, що 91% конструкцій не втрачають первісного вигляду, через десятиліття. 73% вінірів здатні протриматися більше 15-ти років. Композитні вініри такими термінами похвалитися не можуть. У них середній термін служби - до 5-ти років за умови регулярного полірування. Серед основних причин виходу з ладу вінірів - переломи, відколи, тріщини, що з'явилися в результаті неправильного догляду або недбалого ставлення. Якщо пацієнт буде виконувати всі рекомендації стоматолога, термін служби накладок, швидше за все, виявиться максимальним

Похожие статьи

Съемное протезирование

Любой  вид съемных протезов  имеет значительный клинический недостаток — возможность восстановить жевательную способность максимально лишь на 60–65%.

Імплантація

Імплантація - це сучасна методика відновлення відсутніх зубів.

Безметалева кераміка

У сучасній стоматології безметалева кераміка є провідним матеріалом при протезуванні зубів

ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ

Спасибо за оставленную заявку! Мы Вам обязательно перезвоним