Що таке іригатор?

ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ

Іригатор - це пристрій, за допомогою якого можна ретельно очистити зуби і видалити м'який зубний наліт із важкодоступних місць ротової порожнини.

Іригатор - це пристрій, за допомогою якого можна ретельно очистити зуби і видалити м'який зубний наліт із важкодоступних місць ротової порожнини. 

Загальний принцип роботи іригаторів полягає в тому, що під впливом струменя води і під певним тиском вимиваються залишки їжі з міжзубних проміжків і важкодоступних місць,  промиваються пародонтальні кишені, оголені  шийки зубів і проводиться гідромасаж ясен, який стимулює кровообіг і тим самим усуває запалення  пародонта.   Іригатор не замінює зубну щітку,  а є додатковим засобом гігієни порожнини рота.

Іригатор складається з резервуара для води і насадок. Відомо два види іригаторів: це сімейний (стаціонарний) і дорожній (портативний). Сімейний іригатор має великий резервуар для води, працює від електромережі,  його можна застосовувати всім членам сім'ї. На насадках є колірні кодування, які дозволяють членам сім'ї користуватися цими насадками,  не плутаючи їх. 

Стаціонарні іригатори мають  плавну ручку регулювання потужності на насадці,  тому можна регулювати потужність напору води.

Дорожні ірігатори відрізняють тим, що працюють від акумулятора і мають маленький резервуар для рідини. 
Залежно від комплектації  в базову комплектацію входять різні насадки. 

Пародонтальна  насадка (застосовується для очищення пародонтальних кишень) вводиться в кишеню  під кутом 45 градусів до осі зуба, легкими вимітаючими рухами обробляється одна  ділянку  протягом 5-10 секунд, потім очищується наступна ділянка. Єдине, коли   пародонтальна кишеня досягає глибини  7 міліметрів  треба регулювати потужність насадки, щоб знизити потік рідини саме під яснами, щоб  було комфортно і неболяче.

Насадка для очищення язика розташовується якомога ближче до кореня язика. Рекомендується починати з мінімальних потужностей( тому що у людей, які не застосовували цю насадку жодного разу, може виникнути блювотний рефлекс) . Легкими  рухами від кореня до кінчика проводять від 6 до 8 рухів.

У сучасних моделях іригаторів існують насадки для ортодонтичних конструкцій і спеціальні пластикові насадки для обробки зон в області імплантів. 

Насадка для зубоясневої борозни  призначена для видалення залишків їжі з зубоясневої борозни або пародонтальних кишень. При початкових формах захворювань тканин пародонта (таких як гінгівіт, пародонтит) можна використовувати цю насадку, направивши її під кутом 45 градусів до осі зуба, вводячи акуратно в пародонтальну  кишеню. Ця насадка використовується  в зубоясневій борозні глибиною до 3 міліметрів. 

Клінічно доведено, що захворюваннями тканин пародонта у всьому світі страждають 98% населення.   Практика показує, що  застосування зубної пасти і зубної щітки недостатньо, потрібно ще використовувати іригатор, щоб знизити ризик виникнення стоматологічних захворювань. Єдине протипоказання  для використовування іригатора-це захворювання тканин пародонта в гострій стадії . Не треба використовувати іригатори дітям  дошкільного віку, тому що вони не володіють ще мануальними навичками.

Іригатор показаний особам, у яких є знімні або незнімні ортопедичні конструкції в порожнині рота , брекет-системи, шинування зубів, імпланти; особам, у яких погана гігієна порожнини рота; особам, які страждають захворюваннями тканин пародонта від самій початковій до тяжкого ступеня ураження.  Застосування іригатора  знижує ризик виникнення стоматологічних захворювань, зменшує утворення бактеріального нальоту, стимулює роботу ясен , стимулює кровообіг, і тим самим  зменшується  запалення в порожнині рота.

Використання іригатора не замінює гігієнічну обробку ротової порожнини зубною щіткою! Воно служить прекрасним доповненням. 

Похожие статьи

Профілактика захворювань зубів і порожнини рота

Хвороби зубів і порожнини рота - одні з найпоширеніших й ті, що дуже турбують. Особливо тоді, коли їм практично не приділяється увага, поки вони не заставлять людину " лізти на стінку".

Как правильно выбрать щетку

Щетка  должна  соответствовать  размеру  челюсти, предпочтение отдавать с искусственной  щетиной

Шинирование

Шинирование является  методом  лечения  пародонтита и представляет  собой  соединение  нескольких  подвижных  зубов  в блок

Чому так важливо стежити за станом зубів і ротової порожнини під час вагітності?

Вагітність - це чудовий   період у житті кожної жінки, під час якого організм зазнає безліч найрізноманітніших змін.

Як допомогти дитині, коли ріжуть зуби?

Прорізування зубів - важливий період у житті маленької людини.

ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ

Спасибо за оставленную заявку! Мы Вам обязательно перезвоним