Чому так важливо стежити за станом зубів і ротової порожнини під час вагітності?

ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ

Вагітність - це чудовий   період у житті кожної жінки, під час якого організм зазнає безліч найрізноманітніших змін.

Вагітність - це чудовий   період у житті кожної жінки, під час якого організм зазнає безліч найрізноманітніших змін.

Проблеми ротової порожнини збільшують і так чимале навантаження на організм вагітної жінки, а також можуть спричинити негативну дію на розвиток малюка. Вагітність впливає на всі процеси в організмі. Наприклад, такий знайомий багатьом жінкам ранній токсикоз, що проявляється в нудоті і блювоті підвищує кислотність слини, а це означає, що в ротовій порожнині створюється сприятливе середовище для розвитку бактерій. Вони, в свою чергу, можуть провокувати каріозні процеси.

 Карієс у вагітних може бути викликаний порушеннями властивостей емалі,  адже кальцій тепер витрачається переважно для розвитку  дитини. 

Сам по собі карієс може дошкуляти вагітній не тільки через неприємні і болісні  відчуття, що призводять до стресу, але і тому що каріозна порожнина є вхідними воротами для різних інфекцій, які в цей період вже точно будуть зайвими для і так навантаженого організму.

Карієс краще попереджати, ніж лікувати, але, якщо він вже утворився, не варто боятися і відкладати на потім лікування зубів.

Лікувати зуби під час вагітності можна і потрібно, але, зрозуміло, дотримуючись певних запобіжних заходів. 

Ще однією проблемою, з якою стикається приблизно 70% вагітних жінок, є гінгівіт, який проявляється кровоточивістю ясен. Гінгівіт може супроводжуватися появою м'якого і твердого нальоту  на зубах, що ще більше посилює проблему. Причиною гінгівіту у вагітних жінок може бути порушення гормонального балансу. При набряклості ясен, зміні  їх кольору, появі крові  варто звернутися до стоматолога. 

Якщо були виявлені каріозні або некаріозні ураження зубів, то варто знати, що під час вагітності зуби можна і треба пломбувати, і навіть видаляти, якщо є така необхідність. Ці маніпуляції не проводять під загальним наркозом, але цілком припустимою є місцева анестезія. Препарати для неї не повинні містити адреналін і його похідні, а також  деякі інші речовини. Сучасні матеріали для пломбування зубів також є повністю безпечними.

Похожие статьи

Почему надо ухаживать за зубами с раннего возраста?

Многие родители не уделяют достаточного  внимания гигиеническому уходу за молочными зубами своих детей

Що таке іригатор?

Іригатор - це пристрій, за допомогою якого можна ретельно очистити зуби і видалити м'який зубний наліт із важкодоступних місць ротової порожнини.

Як допомогти дитині, коли ріжуть зуби?

Прорізування зубів - важливий період у житті маленької людини.

ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ

Спасибо за оставленную заявку! Мы Вам обязательно перезвоним